Myslíte si že máte ťažké kosti? Fakty sú jasné!

Zaujímavosti Zdravie

Hneď z úvodu prezradíme, že kosti tvoria pomerne malú časť váhy u dospelého človeka. Najväčší je obsah vody. Podiel vody v ľudskom tele je 70% a mozog je až z 80% voda.

Kosti tvoria 14% hmotnosti

Kosti u dospelého človeka tvoria 14% jeho telesnej hmotnosti. Obsah krvi je na úrovni 7% váhy. Čo sa týka zásobovania tela kyslíkom, to na svoj chod potrebuje až 40 kg denne. Ak si myslíte, že vaša prípadná vyššia váha je pre vaše veľké srdce, aj tu vás zrejme musíme sklamať. Váha ľudského srdca je menej ako pol kilogramu.

Ak máte nadváhu, zvážte možnosti redukcii hmotnosti. Pri výživových doplnkoch je ponuka viac ako široká, pri nákupe cez internet nezabúdajte na kupóny a zľavy k nákupu. Tisíce do známych obchodov ich nájdete na https://www.ikupony.sk/ a ušetriť môžete aj desiatky eur a to pri každom nákupe.

Nechty na rukách rastú až 4x rýchlejšie

Ak si myslíte, že to ešte nejako stlačíte, tak sa skúste zamyslieť nad týmito ďalšími faktami. Začnite na rukách. Nechty na rukách rastú až 4x rýchlejšie ako tie nohách. Za mesiac pritom necht na prste ruky vyrastie o 3 milimetre. Vážiť sa je najlepšie ráno, jedlo v žalúdku totiž žalúdok trávi viac ako 3 hodiny. V neposlednom rade darovaním pol litra krvi môžu byť zachránené 4 ľudské životy.