Tento krok v starostlivosti o vlasy určite vynechávate a nemali by ste – o čo ide?

Móda a krása

Možno patríte k tým šťastným ženám s nenáročnými hrivami, ktoré si dokonale vystačia i s bežným šampónom a vyzerajú vždy perfektne. Alebo, naopak, vynakladáte pri starostlivosti o svoje vlasy veľa námahy a nie ste vždy s výsledkom aj tak spokojné. S vlasmi väčšinou vedieme nevyrovnaný boj. Ako to zvrátiť?

Tento krok v starostlivosti o vlasy určite vynechávate a nemali by ste – o čo ide?
(zdroj: unsplash.com)

Starostlivosť v niekoľkých krokoch

Podobne ako pri starostlivosti o pleť, aj pri starostlivosti o vlasy potrebujeme urobiť pár krokov, bez ktorých to úplne nepôjde. Keď sa staráme o pleť, mali by sme ju v prvom rade odličovať a čistiť, následne hydratovať a vyživovať, ako aj chrániť pred UV žiarením. K tomu sú určené odličovacie prípravky, čistiace gély, hydratačné krémy, krémy s SPF, pleťové masky a ďalšie prípravky. Aj vlasy v prvom rade čistíme a zbavujeme nečistôt pomocou šampónu, ale taktiež by sme nemali zabúdať na kondicionér a občasne aj na masky na vlasy. Po umytí môže vlasová starostlivosť ďalej zahŕňať ošetrenie prípravkom proti vysokým teplotám a následne šetrné vysušenie alebo iný styling. To však nie je všetko.

Aj vlasy ho potrebujú

O peelingu ste už určite počuli, ale o tom na vlasy asi ešte nie. Peeling vo všeobecnosti predstavuje kozmetický prípravok určený na odstránenie odumretých buniek povrchovej vrstvy pokožky. Túto funkciu napĺňa produkt nazývaný peeling alebo tiež exfoliátor dvomi základnými spôsobmi – buď je odstraňovanie odumretých buniek kože zabezpečené obrusovaním pokožky drobnými pevnými čiastočkami, alebo pôsobením rôznych špeciálnych látok. Na základe toho rozlišujeme mechanický, chemický a enzymatický peeling. Mechanický peeling obsahuje drobné abrazívne čiastočky, ktoré mechanicky obrusujú odumreté kožné bunky, zatiaľ čo ten chemický funguje pomocou kyselín, ktoré odumreté kožné bunky a šupinky rozpúšťajú. Enzymatický peeling pracuje na podobnom princípe ako peeling kyselinami, ale v tomto prípade je exfoliačnou látkou nejaký enzým. Peelingy na pokožku hlavy sú dostupné v rôznych verziách, a to nielen čo sa týka druhu obsiahnutého exfoliantu, ale rozlišujú sa i na základe konkrétneho účinku či toho, pre aký typ vlasov sú určené.

Najlepšie je použiť ho ešte pred umytím

A aké benefity to má pre vlasovú pokožku? Peeling pokožky hlavy v prvom rade zabezpečí dôkladnú a hĺbkovú očistu – zbaví vlasovú pokožku nielen drobných šupiniek (odumretých buniek, lupín), ale aj zvyškov usadených stylingových prípravkov či prebytočného mazu. Tieto nečistoty sa pritom podieľajú na upchávaní pórov a blokujú vlasové folikuly, čo môže viesť k problémom s rastom zdravých vlasov. Vďaka peelingu podporíte bunkovú obnovu na pokožke hlavy, zlepšíte mikrocirkuláciu a stimuluje vlasové folikuly, podporíte lesk a zdravý rast vlasov a v neposlednom rade eliminujete mastnotu na pokožke hlavy. Peeling pokožky hlavy predstavuje v podstate prvý krok pri umývaní vlasov. Pred prvým použitím vždy skontrolujte návod na použitie na obale produktu. Vo všeobecnosti sa však peeling na pokožku hlavy používa obdobne ako pleťový alebo telový peeling. Nasleduje umytie vlasov šampónom a použitie kondicionéru, prípadne aj masky. Pozor, hoci peeling zabezpečí prečistenie pokožky hlavy, nie je náhradou šampónu ani iného spomenutého vlasového prípravku. Pocítili ste potrebu nejaký si kúpiť? Využite naňho aj inú vlasovú kozmetiku zľavové kódy na kozmetiku!