Móda a farby roku 2021

LifeStyle Móda a krása Tipy a rady Zaujímavosti

Držíte sa módnych trendov alebo skôr nakupujete to, čo sa vám páči? Mnohých z nás ovplyvňuje aktuálne dianie v módnom priemysle a ani o tom nevieme. Nakupujeme podľa toho, čo vidíme na ostatných alebo v reklamách. Dôležitou súčasťou módnych trendov sú aj farby, ktoré sú pre každý rok charakteristické. Ktoré sú farby roku 2021 v oblasti módy?

Móda a farby roku 2021 (Foto: unsplash.com)

Žltá a sivá

Práve tieto dve farby sú IN na rok 2021. Máte v šatníku nejaký žltý kúsok? Tiež netreba zabúdať, že nie je žltá ako žltá. Najviac v kurze je tmavšia žltá s nádychom do oranžova. Čo sa týka sivej, tak tá je ideálna pre ľudí, ktorých to tiahne k neutrálnejším odtieňom. Rovnako pôsobí veľmi pekne aj kombinácia týchto dvoch farieb. Čierna by k žltej pôsobila moc ostro, preto je lepšie zvoliť práve sivú. V žltej farbe si nemusíte kupovať len oblečenie, ale stačí aj pár výrazných doplnkov – topánky alebo šperky.

Odvážne kombinácie

Ak ste odvážnejší a aj v žltej sa cítite dobre, prečo nevyskúšať aj ďalšie farby? Keď sa teraz prejdete po nákupnom centre, vo výklade uvidíte zaujímavé farebné kombinácie na originálnych kúskoch oblečenia. Môže to byť napríklad spojenie ružovej s modrou alebo žltou, fialová so zelenou alebo červená s oranžovou. Toto leto by ste sa mali držať pravidlom, že čím farebnejšie, tým lepšie. To isté platí aj pri rôznych vzoroch.