Kruhy pod očami? Dajte im raz a navždy zbohom vďaka týmto domácim trikom!

Móda a krása

Pleť má až dramatický vplyv na to, aký je náš celkový vzhľad. Určite máte skúsenosť s tým, že také obyčajné kruhy pod očami vám okamžite navodia výraz únavy, strhanosti a dokonca aj choroby. Našťastie existuje niekoľko veľmi jednoduchých trikov, ako sa ich zbaviť a to v pohodlí vášho domova!

Kruhy pod očami? Dajte im raz a navždy zbohom vďaka týmto domácim trikom!
(zdroj: unsplash.com)

Možno máte choré obličky

Prečo sa niekomu tmavé kruhy tvoria často a sú výrazné, a niekomu vôbec, môže mať niekoľko dôvodov. Pod ich vznik sa totiž podpisuje predovšetkým genetika, dehydratácia, alergie, nadmerné slnenie, ale aj choroby. Kruhy pod očami sú sprievodným javom napríklad ochorení obličiek, štítnej žľazy či pečene. Každopádne, bojovať sa s nimi dá pri všetkých z týchto dôvodov.

Zemiakový obklad

Hneď prvý z našich tipov začína v kuchyni. Väčšinou sa v každej domácnosti nájdu zemiaky. Vedeli ste, že pôsobia ako prírodný korektor na tmavé kruhy pod očami? Škrob v zemiakoch totiž dokáže minimalizovať vzhľad vačkov pod očami, ale aj vybieliť tmavé škvrny. Nastrúhajte ich alebo rozmixujte na kašu a do šťavy, ktorú získate, namočte kozmetické tampóniky. Tie si následne priložte pod oči a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Ak chcete dosiahnuť ešte lepší efekt, odporúča sa vložiť zemiakovú šťavu na pár minút do mrazničky a vychladiť ju.

Vajíčko, citrónová šťava aj avokádo

Rovnako, ako zemiaky, zosvetľujúce účinky má aj mlieko. Opäť si teda vezmite vatové tampóniky, naneste mlieko na okolie očí, nechajte zaschnúť a pôsobiť aspoň 30 minút. Pokožku následne opláchnite vlažnou vodou. A čo tak spojenie vajíčko a citrónová šťava? Môže to znieť trochu divoko, ale vajíčko ma sťahujúci účinok a citrónová šťava zasa rozjasňujúci. Zmiešajte teda vaječný bielok s 3 až 5 kvapkami citrónovej šťavy, namočte do zmesi vatu a priložte si ju na oči. Nechajte pôsobiť aspoň 10 minút a opäť opláchnite vlažnou vodou. Na kruhy pomáha ešte avokádo, ak teda doma máte avokádový krém, najlepšie aj s mandľovým olejom, je to na vašu sčernalú pokožku priam ideálne.

Posledným „homemade“ tipom od nás je cottage cheese. Okrem toho, že tvaroh pomáha udržiavať zdravý životný štýl a je veľmi výživný, no zároveň ľahký, pokojne si ho priložte pred spaním aj na zatvorené očné viečka a nechajte pôsobiť 15 minút. Ráno budú vaše oči pôsobiť oddýchnuto a po nejakých čiernych škvrnách nebude ani stopy.

Ak nepomohlo, zaručene pomôže make up, ktorý perfektne zakryje, stačí zvoliť správny make up pre vašu pleť.