Zariaďujete kanceláriu? Poradíme vám, ako na to

LifeStyle Práca Tipy a rady

Aj keď si mnohí ľudia myslia, že podnikateľské prostredie je pre ženy neprijateľné, z roka na rok pribúda mnoho talentovaných žien, ktoré sa rozhodli podnikať.

Zariaďujete kanceláriu? Poradíme vám, ako na to
Zariaďujete kanceláriu? Poradíme vám, ako na to (Foto: unsplash.com)

Ak práve začínate rozbiehať vlastnú firmu, čaká vás aj zariaďovanie kancelárie. Ako si ale zariadiť kancelárske priestory?

Ergonomický kancelársky nábytok

Pri zariaďovaní kancelárie by ste mali ako prvé vyberať práve nábytok, čiže kancelársky stôl, kancelárske stoličky a kancelárske police. Aj keď v súčasnosti nie je problém kúpiť lacný kancelársky nábytok z drevotriesky, tento nábytok nespĺňa ergonomické štandardy a nechráni zdravie zamestnancov kancelárie.

Keď pôjdete kupovať kancelársky nábytok, uprednostňujte ergonomický kancelársky nábytok. Vyberajte praktický výškovo nastaviteľný stôl umožňujúci nastaviť si výšku pracovnej dosky podľa potreby a ergonomické kancelárske kreslá, ktoré majú pevné opierky hlavy, rúk a chrbta.

Čo sa týka odkladacieho priestoru, odporúčame vám kupovať aj komody s hlbokými šuflíkmi, do ktorých budete môcť vložiť potrebné dokumenty, poznámkový blok, diár, ale napríklad aj balenie tonerov Xerox.

Kancelárske skrinky

Veľké otvorené skrinky primárne určené na odkladanie šanónov nesmú taktiež chýbať a preto si vyhraďte stenu, ku ktorej umiestnite na mieru robené kancelárske skrinky. Moderné kancelárske skrinky, ktoré poskytnú dostatok úložného priestoru, musia byť pevné, stabilné. Zároveň nesmú príliš zasahovať do kancelárskych priestorov.

Vedľa kancelárskych skriniek odporúčame umiestniť vyššie spomínanú komodu a v blízkosti odporúčame mať aj kancelárske tlačiarne s lacnými tonermi.

V kancelárii by vám nemali chýbať kvety. Tie priestor zútulnia spolu s obrazmi. Kvety umiestňujte na bezpečné miesto, no zároveň aby vás pri práci neobmedzovali. Samozrejmosťou by mal byť aj kútik, kde budete usádzať návštevy. V ňom nesmie chýbať pekná sedačka (ideálne kožená rohová) a moderný konferenčný stolík.

Text:PR